תחזוקה שוטפת של מייבשי כביסה

אתם מכירים את המצב שבו אתם מכניסים כביסה למייבש ולאחר 80 דקות של ייבוש הכביסה עדיין לחה ואולי מקטעים ממנה עדיין רטובים.המצב הזה הינו מצב אשר קורה לעיתים קרובות וחשבנו להביא כאן מספר טיפים כיצד לתחזק את מייבש הכביסה באופן שוטף על מנת שיעבוד באופן אפקטיבי יותר ועל הדרך גם יחסוך לנו חשמל.

 1. ניקיון של הפילטר
  במהלך פעולת הייבוש סיבים של הבגדים נפלטים לחלל המייבש ונלכדים בתוך הפילטר הפנימי. חשוב מאוד לפני כל פעולת ייבוש לנקות את הפילטר מסיבי הבגדים ובכך לשפר את יעילות פעולת הייבוש באופן משמעותי. 
 1. פליטת האוויר החם
  האוויר החם שנפלט דרך המייבש עובר לרוב דרך צינור שרשורי אל מחוץ לגוף המייבש.
  חשוב מאוד להקפיד על הבאים:
  א. ודאו כי צינור האוויר החם הצינור אינו מקופל או נראה מעוך לכל אורכו. במקרה כזה יש לעצב אותו באופן שתמיד ישמור קוטר הפליטה של האוויר החם ולכול אורכו. מאוד נפוץ שהצינור נמעך קרוב לחיבור עם המייבש, הרבה פעמים זה נובע בשל חוסר מקום בין המייבש לקיר עליו הוא נשען.
  ב. את האוויר החם אשר נפלט מהמייבש יש להוציא מחוץ לחלל החדר. לרוב ניתן לזרוק את פתח צינור הפליטה דרך חלון החדר אל מחוץ לבית. 
 1. מיקום המייבש בחלל החדר
  בהרבה מקרים אנו נוטים להצמיד את המייבש לקיר. חשוב לבדוק שהמייבש נמצא לא צמוד מידי לקיר, עדיף במקום מאוורר על מנת שיוכל לקרר את עצמו. 
 1. כמו הבגדים במייבש
  פרמטר נוסף שיכול לעזור בייבוש אפקטיבי הינו התאמת כמות הבגדים ליכולות המייבש.
  חשוב להבין כי המייבש מסובב את הבגדים על מנת שפתחי האוויר החם יצליחו לזרוק אוויר חם לכל הבגדים ובאופן שווה.
  במידה והמייבש עמוס מידי, הבגדים לא יצליחו להתערבב תוך כדי סיבוב והדבר עלול ליצור מצב שבו חלק מהבגדים זוכים לאוויר וחם ומתייבשים וחלקם נשאר לח או רטוב. כמו בן במידה ומכניסים ציפות גדולות, עדיף לסגור את הציפה אחרת בגדים יכולים להיכנס לשק הציפה וכמובן שלא להתייבש מספיק.
  מקווים שעזרנו לכם בטיפים קטנים וחשובים,
  צוות ג’נרל מהנדסים

השארת תגובה